Sonteklif.com

Satıcılar İçin Satış ve Sonrası

 1. Ürün Satma

  Alıcılar ürünlerinizi sizin vermiş olduğunuz son tekliflerden veya ilk teklif fiyatlarından satın alabilirler. Ürünleriniz satıldığında girmiş olduğunuz ürün adedi satın alınan miktar kadar azalmakta, eğer ürününüz birden fazla ise listelemesi devam etmektedir. Aksi taktirde ürününüz listelemesi sona erecektir. Bu durumda ürününüze “Satılan Ürünlerim”den ulaşabileceksiniz.
 2. Ürün Kargolama

  Alıcı ürünü satın aldıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü alıcıya göndermeniz ve kargo bilgilerini sisteme tanımlamanız gerekmektedir. Kargo bilgilerini “Satış İşlemleri” sayfasından girebilirsiniz. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra ürünü 3 iş günü içerisinde onaylar ve satış işlemi tamamlanarak para hesabınıza aktarılır.

  Ürünü 3 iş günü içerisinde kargoya vermezseniz alıcı size ek 1 iş günü tanıyacaktır. Bu süre sonunda da ürünü kargoya vermezseniz satış iptal olacak ve para alıcıya iade edilecektir. Ayrıca alıcıya tek taraflı yorum ve puan verme hakkı tanınacaktır.

  Kargo ücretini ürün detayında belirttiğiniz taraf ödeyecektir. Eğer aynı alıcıya birden fazla ürün sattıysanız bu durumu alıcıya hatırlatarak kargoda kolaylık sağlamasını isteyebilirsiniz.

  SonTeklif olarak biz satış sonrasında alıcıyla sürekli iletişim halinde olmanızı öneriyoruz. Satış sürecinde yaşanabilecek aksaklıklar ve sorunlar bu şekilde en aza indirilecek ve satış her iki taraf için de sorunsuz gerçekleşecektir.
 3. Ürün Onayı

  Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü onaylaması gerekmektedir. 3 iş günü içerisinde ürünü onaylamadığı taktirde alıcıya ek 1 iş günü verebilirsiniz. Bu süre sonunda da alıcı ürünü onaylamazsa ürün SonTeklif tarafından otomatik olarak onaylanacak ve para hesabınıza aktarılacaktır.
 4. Ürün İadesi

  Alıcının ürünü iade etmek istemesi durumunda yürürlükteki kanun ve mevzuat kapsamında işlem yapmalısınız. Ürün iadesi sürecinde satış işlemleri sayfasını takip etmelisiniz. Yürürlükteki kanun ve mevzuat gereği iade kargo ücreti satıcıya aittir.

  SonTeklif olarak iade durumlarında karşı tarafla mutlaka iletişim kurmanızı öneriyoruz. Karşılıklı konuşarak iade sürecini daha rahat yönetebilir ve iade işlemini her iki taraf için de sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 5. Satış İşlemleri

  Satış işlemleri sattığınız ürünlerle ilgili süreci takip edebileceğiniz sayfadır. Bu sayfada sattığınız ürünlerle ilgili son durumları görebilir ve satış sürecini yönetebilirsiniz. Satış işlemleri sayfasını filtreleyerek sattığınız ürünlerin satışın hangi aşamasında olduğunu görebilirsiniz.
Yukarı Çık