Sonteklif.com

Kullanıcı Profili

 1. Yıldız Sistemi

  SonTeklif’te yapılan her satış veya iade işleminden sonra her iki kullanıcıya da yorum yazma ve puan verme hakkı tanınmaktadır. Kullanıcılar gerçekleşen işlem sonrası birbirlerine puan verirler ve isterlerse yorum yazarlar. Verilen bu puanlar sayesinde kullanıcının SonTeklif puanı ortaya çıkar. Bu puan yıldızlarla ifade edilir.

  Alıcılar ve satıcılar alışveriş yapacağı kişiyi yıldızlarından değerlendirir ve ona göre davranır. Yaptığı tüm işlemlerde olumlu puan ve yorum almış bir kullanıcıyla alışveriş yapmaktan kimse çekinmeyecektir. Ancak düşük yıldıza sahip bir kullanıcıya karşı güvensizlik oluşacağından kullanıcılar bu kişilerle alışveriş yapmaktan çekineceklerdir.
 2. Yorumlar

  SonTeklif kullanıcıları gerçekleştirdikleri satış veya iade işlemlerinden sonra birbirlerine yorum yazabilmektedir. Bu yorumlar sayesinde kullanıcı profilleri oluşur ve alışveriş yapacak olan kullanıcılar birbirlerinin profillerine bakarak fikir sahibi olurlar.

  Daha önceki işlemlerinde olumlu yorumlar almış bir kullanıcı karşısındaki kişiye güven vereceğinden rekabet ettiği diğer kullanıcılara göre daha avantajlı olacaktır.

  Kullanıcılar profillerine yapılan yorumlara cevap verebilmektedir. Kullanıcılar satıcı veya alıcı olarak aldığı yorumun sağında bulunan “Cevap Ver” linkine tıklayarak yorum yapan kişiye cevap verebilir, yorum listesinin sağ üstünde bulunan “Cevap Vermediklerimi Göster” linki ile yalnızca henüz cevaplamadığı yorumları listeyebilirler.
 3. İyi Bir Profil Oluşturmak

  SonTeklif’te iyi bir profil oluşturmak çok önemlidir. Profiller kullanıcıların SonTeklif’te yaptıkları işlemleri ve kullanıcılara olan davranışlarını özetler. Bu yüzden bir kullanıcının profili ne kadar olumluysa o kadar güvenli bir kullanıcıdır.

  İyi bir profil sahibi olmak için sattığınız ürünleri zamanında göndermeli ve/veya aldığınız ürünlerin onayını zamanında vermelisiniz. Satış/Satın Alma işlemini gerçekleştirdiğiniz kullanıcıya ne kadar kolaylık sağlarsanız sizinle alışveriş yapmaktan o kadar memnun kalacak ve bu durum da profilinize olumlu yorum ve puan olarak yansıyacaktır.
Yukarı Çık