Sonteklif.com

Alışverişim İptal Oldu Ancak Tutar Hala Bekleyen İşlemlerde (Açık Provizyon Olarak) Bekliyor

  • • Ödeme iptaline rağmen kart limitin bloke oldu/ödeme açık provizyonda bekliyor.
    Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde, alışverişin iptali durumunda Sonteklif sistemi tarafından kısa süre içerisinde bankaya bilgi iletilmekte ve ardından mesaj kutunuza bu konuda bilgi mesajı gönderilmektedir. Bilgi mesajının ulaşmasını takiben ödeme iptalinin kartınıza yansıması çoğunlukla anında gerçekleşir.

    Ancak nadiren de olsa bankalar arası anlık teknik haberleşme sorunları veya banka sistemlerinden kaynaklı bir sorun durumunda ilgili ödeme tutarı "açık provizyon ya da bekleyen işlem" adı altında kart hareketlerinizde görünmeye devam edebilir ve kart limitinizi bloke edebilir. Kart limitinin bloke olması bu tutarı ödemenizi gerektirmez, bu bir borç değildir.

    Limit blokesi bankanın çalışma şekline bağlı olarak ortalama 15 gün içerisinde otomatik olarak iptal olur ve limitiniz serbest kalır. Bu süreci hızlandırmak adına dilerseniz bankanızdan işlem tarih/saati, tam tutarı ve işlemin onay kodunu alarak bu sayfanın alt kısmında bulunan Mesaj Gönder bölümünden, bankamıza ek talimat vermek üzere tarafımıza iletebilirsiniz.
Yukarıdaki cevaplar sorununuzu çözmediyse Sonteklif Destek Ekibine mesaj gönderebilirsiniz.
Mesaj Gönder
Yukarı Çık