Sonteklif.comMydido 6 renk Guaj Boya

 
Fiyat : 18,50 TL

Bu ürün tükenmiştir
  • Ürün Özellikleri
Mydido 6 renk Guaj Boya özellikleri
  • Durum:
  • Yeni
  • Adet:
  • Tükendi
  • Paket:
  • Var, Açılmamış
  • Satıcı:
  • dehakitabevi

Mydido 6 renk Guaj Boya açıklamaları

Mydido 6 renk Guaj Boya
 
 
Guaj Boyanın Kullanım Alanları
Guaj boyanın geniş kullanım alanı vardır. Örnek olarak ,Afiş, amblem, logo, animasyon, karikatür, kitap-dergi resimlerinde, dekoratif amaçlı ve birçok alanda kullanılmaktadır.
Guaj boya kapatıcı ve homojen bir yüzey oluşturma niteliklerinden  dolayı grafik tasarım çalışmalarında en çok tercih edilen boya türüdür.
Bu özelliğinin yanında su miktarının fazla katılması ile sulu boya etkisi verir. Su miktarının az katılarak boyanın üst üste sürülmesi ile de yağlı boya etkisi veren çalışmalar yapmak açısından da guaj boya tercih edilebilir.
Guaj Boya Nasıl Kullanılır ?
Guaj boya, su ile karıştırılarak inceltilir. Su oranı fazla olduğunda sulu boya etkisinde çalışmalarda kullanılabilir. Sulu boyada olduğu gibi saydam değildir. Boya kuruduğu zaman mat bir görünümü vardır. İçine beyaz boya katarak zengin ara renk tonları elde edilir. Kapatıcı özelliği, boyanın kıvamı ile ilgilidir. Homojen renkli bir yüzey oluşturmak için içine katılan su miktarı az olursa yüzeyde fırça izleri ve kabarık boya tabakalarından oluşan bir görünüm oluşur.

 
guaj boya nasıl kullanılır
Bu sebeple, boyaya katılan su miktarını iyi ayarlamak ve bir karıştırıcı ile boyayı iyice karıştırmak gerekir. Birinci kat boya sürüldükten sonra boyanın kuruması beklenmelidir. Daha sonra ikinci kat uygulanacak boya ilk uygulamada fırçanın kullanımına dik açı oluşturacak şekilde olmalıdır (ilk kat boya yatay fırça hareketleriyle uygulandı ise ikinci kat dikey fırça hareketleriyle olmalıdır.). İstenilen rengi elde etmek için boyayı karıştırdıktan sonra kullanacağınız yüzeyin renginde başka bir kağıt veya tahta üzerine fırçayla rengi sürmek ve kurumasını beklemek gerekir; çünkü guaj boya ıslakken ve kuruduktan sonra farklı tonlara sahiptir; bu yüzden boyayı kullanmadan önce denemeler yapmak gerekir.
guaj boya resim örnekleri kayık ve deniz
Guaj boyanın bir diğer özelliği de boya kuruduktan sonra su ile temasından sonrada çözülebilmesidir. Yapılacak çalışmaya uygun boya kıvamını ayarlamak gereklidir. Sulu boya etkisi verecek çalışmalarda boyaya katılacak su miktarının fazla olması, homojen ve kapatıcı yüzey için su miktarının daha az olması gerektiğini yukarıda bahsetmiştik. Eğer serbest fırça hareketleriyle yağlı boya etkisi verecek şekilde çalışmak istenirse su miktarının daha az olması gereklidir. Kullanılan iki rengin birbirine geçişli olmasını yani ara renkler elde etmek için çalışırken hızlı olmak gerekir; çünkü içindeki su miktarı az olduğu zaman kuruma süresi daha hızlı olacaktır.
Yukarı Çık