Sonteklif.comAC NANO LUMPRO MM Yatay 2500 Watt mekanik on-off düğmeli

 

Fiyat: 400,00 TL

Bu ürün tükenmiştir.
 • Ürün Özellikleri
AC NANO LUMPRO MM Yatay 2500 Watt mekanik on-off düğmeli özellikleri
 • Durum:
 • Yeni
 • Adet:
 • Tükendi
 • Garanti:
 • 18 - 24 Ay
 • Paket:
 • Var, Açılmamış
 • Satıcı:
 • Yelken14

AC NANO LUMPRO MM Yatay 2500 Watt mekanik on-off düğmeli açıklamaları

1

 NANO PLAZMA ISITICI

TANIM

 

NANO Plazma Isıtıcılar, cam bir yüzeye sahip olan ve bu cam yüzeyin ısınması sonucu kullanıldığı ortamı homojen olarak ısıtan elektrikli bir ısıtıcıdır.

NASIL ISITIR?

 

o NANO Plazma Isıtıcılar’ın cam yüzeyi, camın içine giydirilmiş olarak bulunan özel bir gümüş rezistans sayesinde ısınır (arabaların arka camları gibi ) .

 

o Isıtma işlemi sırasında 2 farklı ısıtma tekniğini bir arada kullanır;

§ “Konveksiyon (havanın taşıyıcı olarak kullanılması)”

§ “Dark Infrared Işıma ( içindeki gümüş sayesinde Güneş ışını dalga boyuna yakın, gözle görülmeyen ışıma)”

 

o NANO Plazma Isıtıcılar’ ın cam yüzeyi çalışmaya başladıktan yaklaşık 5 – 8 dk. içinde optimum sıcaklık olan 200 dereceye (yaklaşık) ulaşır.

 

o NANO Plazma Isıtıcı cam yüzeyi optimum sıcaklığa ulaştığında (yaklaşık 200 derece ), içerisinde bulunan özel termostat devreye girer ve elektrik tüketimini azaltır.

 

Örn: 2400 watt lık cihaz optimum sıcaklığa ulaştığında 2400 watt çekmeği bırakır, 1800 – 2000 watt çekmeye başlar. Yüzey sıcaklığı soğumaya başladığında (150 – 160 dereceler) termostat devreden çıkarak cihaz tekrar 2400 watt çekmeye başlar.

o NANO Plazma Isıtıcıların ısıtma yüzeyi olan doğal cam doğadaki kötü iletken maddelerden biridir. Buna karşılık içindeki rezistansın elementi olan gümüş, doğada altından sonra en iyi iletken maddedir. Gümüş ile çok kısa bir sürede elektrik enerjisi ısı olarak cam yüzeye aktarılır. Camın kötü iletken olmasını bir avantaja dönüştüren NANO Plazma Isıtıcının cam yüzeyi ısıyı yüzeyinde uzun süre tutarak ortama vermeye devam eder. Bu durum özel termostat teknolojisi ile birleştiğinde, cihaz elektrik tüketimini düşürdüğü dönemlerde dahi cam yüzey ısıyı muhafaza ederek ortama vermeye devam eder. Tüm bu süreç NANO Plazma Isıtıcıların cam yüzeyinin ısıyı muhafaza ederek yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağlamasına neden olur.

 

NANO PLAZMA ISITICI MODELLERİ

 

o NANO Plazma Isıtıcıların model isimlerinde sonu “E” ile bitenler kumandalı, sonu “M” ile bitenler kumandasız (on - of düğmeli) modellerdir.

 

Örn: INNOVA ME (kumandalı), INNOVA MM ( kumandasız / on – of düğmeli )

o INNOVA Serisi ısıtıcıların görünümü plazma televizyon şeklinde olup, ölçüler televizyon ölçülerinden esinlenilmiştir.

 

Örn :

§ INNOVA SE – INNOVA SM 32 inch ( 660 x 440 mm) 1800 watt

§ INNOVA ME – INNOVA MM 37 inch ( 800 x 550 mm) 2400 watt

§ INNOVA XLE – INNOVA XLM 42 inch ( 920 x 660 mm) 3000 watt

 

o BAGNALLO MM modeli havlupan olup, ısıtma amaçlı değil havlu kurutma amaçlıdır.

o TOVAGO ME modeli ayna olup, ısıtma amaçlı değildir. Üzerinde buhu tutmaz. (banyolar içindir)

o RESTO modeli kumandalı mobil model olup, önünde bal peteği şeklinde petek vardır. Odadan odaya taşınabilir, küçük çocuklu evler içindir. İki renk seçeneği vardır. RESTO MEZ siyah, RESTO MEL gri

o LOMPRO modeli yatay, BOFA modeli dikey şekilde olup, 2500 watt kumandasız ( on – off düğmelidir)

2

 

INFRARED ISITICILARDAN FARKLARI NELERDİR?

 

o NANO Plazma Isıtıcılar infrared ısıtıcılar gibi sadece gördüğü noktayı değil, kullanıldığı tüm ortamı homojen olarak köşe bucak ısıtır.

 

NANO PLAZMA ISITICI INFRARED ISITICI

o NANO Plazma Isıtıcılar, infrared ısıtıcılardan yaklaşık %35 daha tasarrufludur.

 

Örn: 3000 watt lık bir infrared ısıtıcının 3 saat çalıştırıldığını var sayarsak, çalıştığı süre boyunca 3000 watt elektrik harcar. 3000 watt lık NANO Plazma Isıtıcı yine 3 saat çalıştırıldığında sürekli 3000 watt çekmez, termostat sayesinde cam yüzey optimum sıcaklığa geldiğinde elektrik tüketimini düşürür. (karşılaştırma için bkz. NANO Plazma Isıtıcı Tüketim Tablosu)

o NANO Plazma Isıtıcılar, kullanıldığı ortama görünür bir ışık yaymadığından cilde zarar vermez, baş ağrısı yapmaz, havayı kurutmaz.

 

o NANO Plazma Isıtıcılarda infrared ısıtıcılarda olduğu gibi bir ömür sınırlaması yoktur. Kullanılan doğal camdan ötürü süresiz, ömür boyu kullanılabilir.

 

Örn: infrared ısıtıcıların en iyisinde dahi 6000 saat kullanım ömrü vardır.

o SIKÇA SORULAN SORULAR

 

o NANO Plazma Isıtıcıları tavana asabilir miyim?

 

NANO Plazma Isıtıcıların kutularının içinin duvara askı aparatı çıkmaktadır. Ürünün ayrıca bir tavana askı aparatı mevcut değildir. Ancak tüketici kendi farklı bir yöntemle tavana asabilir, tavanda asılı durum cihazın çalışmasına engel değildir.

o NANO Plazma Isıtıcının cam yüzeyine dokunsam yanar mıyım?

 

NANO Plazma Isıtıcıların cam yüzeyi optimum sıcaklıkta 200 derecelere kadar ulaşır. Bu neden uzun süreli temas edilemez. Avrupa Birliği normları gereği ürünün 160 cm yüksekliğe asılması gerekmektedir. Ancak bu tüketicinin insiyatifinde olup, eğer evde çocuk, akli sağlığı yerinde olmayan kimseler yoksa daha alçağa da asılabilmektedir. Yerde kullanmak isteyen müşterilerimize RESTO (önü kafesli) modelimizi önerebiliriz. 3

 

o NANO Plazma Isıtıcılar ithal midir?

 

NANO Plazma Isıtıcılar %100 yerli bir ürün olup, şu an 15 ülkeye ihraç edilmektedir. Örn: Almanya, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Romanya, İran, Irak, Libya, Ukrayna…

o NANO Plazma Isıtıcılar saatte ne kadar yakar?

 

NANO Plazma Isıtıcılar 1 ayda modeline göre 70,00 TL ila 140,00 TL arasında elektrik harcar. ( günde 8 saat çalıştırılıdığında) bkn. NANO Plazma Isıtıcı Tüketim Tablosu.

o NANO Plazma Isıtıcılarda kumandalı ve kumandasız modellerin farkları nelerdir?

 

Kumandalı modellerde 1’den 4’e kadar kademelendirme yaparak yüzey sıcaklığını daha düşük veya daha yüksek tutma imkanı vardır. Ayrıca kumandalı modellerde “uyku modu” özelliği sayesinde cihaza istenilen kademede 1 saatten 9 saate kadar çalış sonra otomatik olarak kapan talimatı verilebilmektedir. Kumandasız modellerde ise herhangi bir kumanda ekranı bulunmayıp, cihazın alt kısmında on-off düğmesi ile açılıp kapanır ve sadece 4. Kademede çalışır.

o NANO Plazma Isıtıcıların kumandalı modelleri kapatıldığında kumanda ekranında “H” harfi çıkıyor, bu ne anlama gelmekte?

 

NANO Plazma Isıtıcıların ısıtma yüzeyi bildiğiniz üzere doğal camdır. Cam doğadaki kötü iletken maddelerden biridir. NANO Plazma Isıtıcı kapatıldığında bu kötü iletkenlikten ötürü cam yaklaşık 20 dakika daha ortama hiçbir enerji kullanmadan ısı vermeye devam eder. Bu nedenle cihaz kapatıldığında çıkan “H” harfi cihazın hala sıcak olduğunu anlatır. “H” harfi cihaz soğumaya başladığında “h” ( küçük h) harfine döner ve tamamen soğuduğunda standby konumu anlamına gelen “– “ işareti çıkar.

o NANO Plazma Isıtıcıları bahçemde(dış mekanda) kullanabilir miyim?

 

NANO Plazma Isıtıcılar ortamı homojen olarak ısıtmaya çalıştığından, dış mekanda da tüm ortamı ısıtmaya çalışacaktır. Bu nedenle sadece gördüğü noktayı ısıtıtan ve dış mekan ısıtıcısı olan infrared ısıtıcılar kadar etkili bir ısıtma sağlayamaz.

o NANO Plazma Isıtıcı cam yüzeyi kırılır mı?

 

NANO Plazma Isıtıcılarda kullanılan doğal cam aynı zamanda yüksek sıcaklıklara ve darbelere karşı dayanabilme özelliğine sahip temperli camdır. Ancak sivri bir cisimle kırılmaya çalışılırsa buzlu bir hal alarak kırılır. Dolayısıyla herhangi bir normal darbe ile kırılması söz konusu değildir.

o NANO Plazma Isıtıcılar çalıştığında cam yüzeyin renginde değişiklik oluyor mu? Kızarıyor mu?

 

NANO Plazma Isıtıcılar çalıştığında cihazın görüntüsünde her hangi bir değişiklik ya da renk değişimi olmaz.

o NANO Plazma Isıtıcıların broşürlerinde yer alan opsyonel seçenekleri ürünlere adapte ettirebiliyor muyuz?

 

NANO Plazma Isıtıcıların seri üretimde olan ürünleri broşürde yer alan ürünlerdir. Opsyonel özellikleri ilgili modellere uygulayabilmek ve üretim programına dahil edebilmek için minimum 1000 adetlik siparişler söz konusudur.

o NANO Plazma Isıtıcıların cam yüzeyine her hangi bir boya maddesinden resim, logo vb. uygulamalar yapılabilir mi? (Ben bunların resimlilerini görmüştüm, resimlileri var mı?)

 

NANO Plazma Isıtıcıların cam yüzeyi yaklaşık 200 derecelere çıktığından ve maksimum ısıtma prensibi ile üretildiğinden cam yüzeye her hangi bir resim vb. uygulama yapılamamaktadır. Tüketicilerin görmüş olabileceği ürünler ısıtma yönünden daha düşük kapasiteli efektif ısıtma sağlamayan ürünlerdir. (ilgili ürünler genellikle 800 watt ı geçmez, NANO Plazma Isıtıcıların en küçük kapasiteis 1800 watt tan başlar)

o Dünya’da bu tip ısıtıcıların kullanımı var mıdır?

 

NANO Plazma Isıtıcı ve benzeri ısıtıcıların Dünya genelinde yaygınlığı bir hayli artmaktadır.

Uzun yıllardır özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan benzer ısıtıcılar, günümüzde özellikle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bölgemizde de bir hayli talep görmektedir.

Bunun başlıca nedenleri arasında şık ve estetik görünümlerinin yanı sıra en önemli unsur diğer elektrikli ısıtıcılara oranla çok daha az enerji ile ısıtma sağlamalarıdır. Bu bakımdan Dünya genelinde trend haline gelmeye başlayan bir ısıtıcı ve ısıtma sistemidir.